Hk RC puldi lammutamine.

Vahelduseks oleks kindlasti tore näidata midagi mis on päris disain, tehtud odavalt ja hiinas. Ideaalne asi mis selleks näiteks tuua on HK kõige odavama plastpuldi .

 

Kes vaatasid juba eel olevat linki näevad, et ma olen varasemalt likvideerinud kleepsu, et näidata mis sellest puldist eemaldatud on ning mis nupud veel kasutuses on. Ega väga nuppe ei olegi, kõik seadistamine käib läbi arvuti ning puldist endast ei saa väga midagi teha. Muidugi kuna tegemist on 22$ maksva puldiga, siis ei saa ka väga süüdistada, et komponendid miinimumi viidud.

Sama puldi tagant vaade. Kuna ma ei ole just suur patareide kasutamise fänn, siis läksin seda teed, et panen tihti pistiku, et ühendada süsteemi külge liitium polümeer aku. Siin on näha nii kiire pistik, kinnitus, juhtmed kui ka velcro et akut kinnitada.

Edasi on meil loogiliselt jõudmine toite sisendini. Siin ei ole midagi uut kui et olematu jootekvaliteediga toitepistik ning palju populeerimata trükkplaati. Trükkplaat mida kasutatud on, on muuseas ühepoolne. See on midagi, mida just kuigi tihti näha ei saa.

Kuna tegemist on siiski RC puldiga, siis on kohustuslikud 2 2teljelist juhtimis Gimbalit. Siinsed on plastikust nagu võib oodata sellise hinnaklassi tootelt.

Veidi lähem näide potentiomeetrile ja lülitile mida siin kasutatakse. Tundub et tegemist on kõige odavamate juppidega niiet üle 2 kuu ma seda pulti ei usaldaks. Sedagi siis kui seda väga vähe kasutada.

Nüüd on aga raadio osa. Huvitaval kombel on plaadi moodul täitsa kena, tõenäoliselt on see sisse ostetud. Pildil on näha nii trükkplaadil olev antenn, kui ka antenni juhe. Mis on üpris kena liigutus, kuna juhul kui 2.4Ghz antenn peaks katki minema, on olemas lootus, et saab mingi ühenduse ja ehk asja alla tuua. Samas jällegi kui asi katki läheb võib seda maapeal kogemata mitte märgata. Igaljuhul on selle trükkplaadi kvaliteet hoopis teine. Raadio plaati ja põhi-trükkplaati ühendab vaid üks signaali juhe, milleks on PPM. Mis see on räägin kunagi hiljem.

taustal on näha ka arvutiga ühendamise port, see suur must jublakas mis fookuses ei ole.

Ning siin on siis kena pilt kogu koostest. Nagu näha on tegemist päris jubeda juhtme puntraga, trükkplaadil on suurem osa komponentide asukohti tühjad, potentiomeetrid, et tuvastada gimbalite asendit on vildakad ja nii edasi.

Kuid kindlasti võib mõnele inimesele huvi pakkuda, mis kiipe selle süsteemi peal üldse kasutatakse. Põhi-plaadil oleva prose vastandiks saan 2 hiinakeelset datasheeti, mis on suht kasutud ning raadio suhtlust tegeva plaadi peal ei ole muud kui üks kiip mis on tühjaks lastud ning raadio suhtlusega tegelev kiip mida ma ei ole hetkel võimeline lugema… kahjuks ei saa väga aidata. Kui õnnestub kood kätte saada, siis teen siia lehele uuenduse.

Kellele aga on hakanud asi huvi pakkuma ning kes tahaks alustada raadio lennukitega, siis täitsa esimeseks puldiks ma seda ei soovita. Kuna ootama peab seda kuu aega ning kui ta kohale jõuab, siis ei ole tema eluiga kuigi pikk on tegemist nii raha kui aja kulutamisega. Küll aga soovitan seda süsteemi nendele, kes soovivad ise nokitseda. Saate 22$ eest kõik vajalikud jupid, et katsetada näiteks arduinoga oma raadio tegemist.

Lõbusat õppimist ja katsetamist kõigile!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *