Komponentide hankimine

Jaanus KaldeMina olen Jaanus – selle lehe teine autor. Markusega sarnaselt alustasin kuus aastat tagasi elektri põhitõdetega ja nüüdseks olen täiskohaga elektroonik.

Olen aastaid pooldanud Eestikeelset tehnoloogia alast haridust nii ülikoolile õppematerjalide loomise kui ka Vikipeediat oma erialal laiendades. See leht on üks koht, mis üritab kontsentreerida kogu minu loodud infot ühte kohta.
Mäletan, et robootikaga alustades oli tihti raskusi aru saamisega kust, mida, kuidas, mis raha eest ja kui palju kompoente osta või hankida. Paljud netilehed soovitasid neid vanalt elektroonikalt maha joota või rääkisid veidratest poodidest, millest ma Eestis isegi kuulnud ei olnud. Inseneriametiga lähemalt tutvudes olen ma avastanud, et väga suur osa kogu tööst ongi komponentide hankimine (Mis paneb veel rohkem imestama nais-sugupoole vähesuse üle antud elualal). Olgu see siis mehhaanilised või elektroonilised. Aastate jooksul olen ma robootika ja elektroonikaga tegeledes kasutanud kümneid internetis ja mitte internetis asuvaid poode. Nüüd olengi kõik teadmised vastavate poodide kohta koondanud ühele lehele – Poodlemise juhis. Leht ise on Tartu Ülikooli robotiklubi vikipeedias
.

One thought on “Komponentide hankimine

  1. Pingback: Hello world | Amatöörrobootika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *